Snapdragon 8s Gen 3’lü Xiaomi Civi 4’ün özellikleri ortaya çıktı!

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden Xiaomi, yakında yeni Civi 4 modeliyle sahne alacak. Merakla beklenen bu cihaz ile ilgili şimdiye kadar birkaç detay sızdı. Son olarak telefon, Google veri tabanında görüntülendi. Böylelikle Xiaomi Civi 4 özellikleri ortaya çıktı.

Beklenen Xiaomi Civi 4 özellikleri

Kısa süre önce Google Play Console veri tabanında ortaya çıkan Xiaomi Civi 4’ün 1236 x 2750 piksel çözünürlüğe sahip kavisli bir ekranla geleceği görüldü. Bu ekranın 480 (xxhdpi) yoğunluk sunacağı bilgisi mevcut.

Öte yandan cihazın Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 8s Gen 3 işlemcisinden güç alacağını görüyoruz. TSMC’nin 4nm süreci üzerine inşa edilen bu yonga seti; 3,01 GHz’de çalışan bir Cortex-X4 ana çekirdeğine, 2,8 GHz’de çalışan dört Cortex-A720 performans çekirdeğine ve 1,84 GHz’de çalışan üç Cortex-A520 verimlilik çekirdeğine sahip. Bu işlemcinin 12 GB RAM ile eşleştirileceği bilgisi mevcutken, cihazın Android 14 üzerinde çalışacağı da görülüyor.

Beklenen Xiaomi Civi 4 teknik özellikleri şu şekilde sıralandı;

Özellik Değer
Model Numarası 24053PY09C
Kod Adı chenfeng
İşlemci Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3
Ekran Çözünürlüğü 1236 x 2750 piksel
Ekran Yoğunluğu 480 (xxhdpi)
RAM 12 GB
İşletim Sistemi Android 14

Xiaomi Civi 4 modelinin ne zaman tanıtılacağı şimdilik belirsizliğini koruyor. Yakın zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Akıllı telefondan beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir