WhatsApp Anket Açma nasıl yapılır?

WhatsApp, dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olarak biliniyor. Tabii mesajlaşma deyince ilk akla gelen de anket özelliği oluyor. Biz de bu içeriğimizde “WhatsApp anket açma nasıl yapılır?” sorusunu cevaplandırdık. İşte yapmanız gerekenler…

WhatsApp anket açma (adım adım)

WhatsApp‘ta ister bireysel ister grup mesajlarında anket oluşturabilmek mümkün. Bu özellik, kullanıcı deneyimini bir hayli yükseliyor. Bu bağlamda önemli bir yenilik olduğunu söyleyebilmek mümkün. O halde lafı çok uzatmadan WhatsApp uygulamasında anket açmak için yapmanız gerekenlere geçelim.

WhatsApp uygulamasında anket açmak için öncelikle anketi oluşturacağınız sohbete giriş yapın. Akabinde metin kutusunda yer alan ataç simgesine (iPhone’da artı simgesi) dokunun. Listelenenler arasından Anket butonuna dokunun.

Akabinde açılan sayfa üzerinden soruyu ve seçenekleri yazmalısınız. Bu noktada en fazla 12 tercih olabileceğini belirtelim. Şıkları yazdıktan sonra “Birden çok yanıta izin ver” ayarını da kontrol etmenizde fayda var. Eğer her bir kişinin sadece bir defa oy verebilmesini istiyorsanız, ayarı işaretsiz hale getirmelisiniz. Son olarak “Gönder” butonuna dokunmalısınız. WhatsApp anket açma işlemlerinin adım adım anlatımına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

WhatsApp uygulamasında anket açma için şu adımları takip etmelisiniz;

  • 1. Adım: Anket açmak istediğiniz sohbete giriş yapın.
  • 2. Adım: Metin kutusu için iPhone’da artı, Android telefonda ise ataç simgesine dokunun.
  • 3. Adım: Anket seçeneğine dokunun.
  • 4. Adım: Soruyu ve anket seçeneklerini yazın.
  • 5. Adım: “Birden çok yanıta izin ver” seçeneğini kontrol edin. Eğer her kişinin sadece bir defa oy verebilmesini istiyorsanız, seçeneği işaretsiz hale getirin.
  • 6. Adım: Gönder butonuna dokunun.

Örneğin arkadaşlarınızla yemeğe çıkmayı planlıyor ancak mekan konusunda kararsızsanız bunun için anket açmayı düşünebilirsiniz. Bununla birlikte bir arkadaş grubunuz varsa ve hafta sonu ne yapacağınızı bilmiyorsanız da bu özelliği kullanabilirsiniz. Bu yenilik, daha demokratik bir şekilde seçim yapabilmeyi mümkün kılıyor. Bu sebepten ötürü faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Zira zaten milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor.

Peki siz WhatsApp uygulamasındaki anket açma özelliğini nasıl buluyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir